konya oto ekspertiz
Oto Ekspertiz Makinaları
Oto Ekspertiz Makinaları

Konya ekspertiz olarak servisimizde en son teknolojiyle üretilmiş makinaları kullanmaktayız. Bu makinalardan bazılarının adları şu şekildedir; süspansiyon test cihazı makinası, akü test cihazı, fren test cihazı, dinamometre, yönetim paneli ve boya kalınlığı ölçüm cihazı vs.

Bu cihazlar ve diğer tüm cihazlar, güvenilir oto ekspertiz sürecine eşlik eden cihazlardır. Bu sayede araç içinde ve dışında meydana gelen her arıza ve hasar çok kısa sürelerde tespit edilir. Hangi cihazların Konya oto ekspertiz tarafından kullanılacağı seçtiğiniz ekspertiz türüne bağlıdır. Çünkü oto ekspertiz işlemi birçok farklı seçenekleri olan paketler şeklinde kullanıcılara sunulur.

Hangi Durumlarda Oto Ekspertiz Yapılmalı?

Konya oto ekspertiz yaptırmayı gerektiren ilk durum, oto alım satımıdır. Aracın değerinin belirlenmesi için araç muayene edilmelidir. Çıkan rapor doğrultusunda aracın piyasa değeri belirlenir. Konya oto ekspertiz raporunda aracın aksamlarında ya da beyninde çıkan arızalar fazla olursa, araç ya tamir edilmeli ya da piyasanın altında bir rakama satılmalıdır.

Diğer durumda yani hasarı bulunmayan ve çalışmayan bir aksamı olmayan araçlar ise, piyasa değerinin üzerinde bir rakamla satışa çıkarılabilir. Burada dikkate alınması gereken bir detay bulunur. Oto ekspertizinin yapıldığı tarih güncel olmalıdır. Güncel olmayan raporlar işlevsel değildir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek